Dized zadebiutuje w październiku

Dized to mobilna aplikacja, która w prosty i przystępny sposób nauczy nas grać w wybrane gry planszowe. Kampania na Kickstarterze zakończyła się sukcesem – projekt został w całości ufundowany przez graczy.

Dized jest odpowiedzią na wołanie wielu fanów, którzy pomimo wytężania umysłu i prężenia mięśni nierzadko nie mogą sobie poradzić ze zrozumieniem drukowanych instrukcji. YouTube też nie zawsze jest w stanie dostarczyć odpowiednich informacji, a poszukiwanie ich na własną rękę w odmętach internetu może okazać się syzyfową pracą.

Stworzona przez Finów aplikacja ma zawierać cały zestaw udogodnień, które znacznie wzbogacą każdą rozgrywkę. Po rozłożeniu gry, a nawet w trakcie rozgrywania partii, gracze będą mogli skorzystać z Dized, aby otrzymać podpowiedzi dotyczących aktualnej sytuacji na planszy. To nie jest zwyczajna cyfrowa instrukcja, ale rozbudowana baza danych zawierająca samouczki oraz stale aktualizowane zasady, dzięki czemu gracze mogą zatracić się w zabawie, całkowicie zapominając o instrukcji. Aplikacja nauczy zasad krok po krok, pokaże w dowolnym momencie jak wykonać dane zagranie, a nawet uzupełni grę  o ekskluzywną zawartość. Dodatkowo gracze będą mogli korzystać z obszernej bazy pytań i odpowiedzi, zawartości tworzonej przez użytkowników, a także brać udział w aktywnościach społeczności danej produkcji.

Codziennie na świecie wydawanych jest około dziesięciu nowych gier planszowych. Marzeniem twórców tego oprogramowania jest obsługa wszystkich możliwych gier, nie tylko planszowych, ale także karcianek i gier figurkowych. Dzięki Kickstarterowi na pewno uda się zrealizować ten plan przynajmniej w pewnym stopniu. Projekt zyskał wsparcie od fanów w postaci ponad 100 tysięcy dolarów.

Wczesna wersja aplikacji jest dostępna do pobrania i przetestowania za darmo. Więcej informacji o aplikacji Dized znajdziecie na stronie kampanii tego projektu.

https://www.kickstarter.com/projects/dized/dized-the-best-way-to-learn-board-games-0?ref=discovery&term=The%20Dized

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Alternatywną historię Polski opowiedzianą w Iron Harvest poznamy w 2020 roku