Poniedziałek pełen figurek #1 Przegląd figurkowych nowinek

Dziś przedstawiamy najciekawsze kampanie figurek do gier bitewnych, planszowych i fabularnych. Oczywiście można je wykorzystać w innych celach – po co się ograniczać?!

Femmes Fatales

Prowokacyjne figurki od First Legion, jednego z liderów w branży, już dwukrotnie przebiły zakładany na Kickstarterze cel. Tematyką prezentowanej serii są Femmes Fatales, czyli piękne, lecz niebezpieczne kobiety.

Przedmiotem zbiórki jest siedem unikatowych miniaturek. Każda z nich została wykonana bardzo szczegółowo, a do tego w zupełnie innym klimacie. Panie są bardzo śmiałe, a nieraz wręcz bezwstydne, odsłaniając nieco ciała.

Desert of the Dead

Prawdziwym hitem na KS-ie okazał się być projekt tematyczny, którego przedmiotem jest upiorna pustynia. Figurki prezentujące hordy owiniętych bandażami kościotrupów zebrały już 120 tysięcy dolarów wsparcia ze strony fanów. Odblokowano mnóstwo darmowej zawartości oraz dodatków niedostępnych wcześniej.

Kampania uwzględnia nie tylko mumie, ale nawet niziołków i elfy – całość została ujęta w klimacie fantasy. Coś wspaniałego dla miłośników figurkowych gier bitewnych.

DuckQuest

Figurki do gry fabularnej DuckQuest dopiero wystartowały ze zbiórką, a już zdublowały swój pierwotny cel i ciągle lecą dalej. Modele kaczych bohaterów mają charakterystyczny wygląd i choć nie wyglądają zbyt szczegółowo, nadrabiają wytrzymałością – są wykonane z metalu.

W grę wchodzą figurki kaczorów – bohaterów i championów, ale nie tylko. Chętni mogą zdecydować się na rozszerzone wydania zawierające figurki fantastycznych kruków, żółwich wojowników, najemników, a nawet magicznych „grzyboli”.

Adventurers & Adversaries

Kolejna ciekawa kampania, podczas której dla odmiany zaoferowano możliwość personalizacji figurek. Gracze mogą wybrać jednego lub więcej z sześciu bohaterów. Każdy z nich może zostać przygotowany w jednym z kilku możliwych wariantów. Podczas sesji, w przypadku zdobycia wyższych poziomów, rang lub po prostu innej broni, uczestnicy zabawy mogą w locie zmienić wygląd swoich figurek.

Prototypowe modele zostały przygotowane z żywicy. Na pierwszy rzut oka prezentują się nie tylko stabilnie, ale i atrakcyjnie.

Breachstorm: Reloaded

Twórcy oryginalnego Breachstorm uruchomili dosyć nietypową kampanię. Jej celem jest rozbudowanie gry o nowe figurki, teren i elementy fabularne. Ciężko jednak dokładnie określić, co nowego pojawi się w grze, ponieważ wszystko będzie uzależnione od końcowego wyniku zbiórki.

Wspierający nie mogą jednak wybrać, co chcą otrzymać. Po zakończeniu zbiórki wszyscy otrzymają kody działające jak bony do zrealizowania na stronie autorów gry.

Demonic Troopers

Demoniczna drużyna footballowa od Generic Miniatures łudząco przypomina żołnierzy Kung-Fürhera z filmu Kung Fury. Pomysłodawcy nie ukrywają, że jedną z inspiracji jest właśnie ta krótkometrażowa produkcja. Kolejna inspiracja to seria gier komputerowych Killzone. Faktycznie widać podobieństwa.

Przewidziano możliwość zakupu wyłącznie plików do samodzielnego wydruku lub gotowego zestawu figurek.

Fantasy Fighters – Valiant Heroes

Ciekawe uzupełnienie do dowolnej figurkowej gry bitewnej. Szczegółowo i ręcznie zaprojektowane modele przedstawiają wojowników z rozmaitych epok, miejsc i klimatów. Te figurki świetnie kontrastują z pierwszą pozycją na naszej liście, ponieważ wśród przedstawionych bohaterów występują jedynie mężczyźni.

Ci miniaturowi wojownicy są wykonani z metalu. Dla zainteresowanych dostępna jest jeszcze nieco droższa opcja z żywicy.

To najciekawsze z figurkowych kampanii, jakie udało nam się namierzyć na Kickstarterze. Jeżeli wpadło wam w oko coś równie ciekawego, zachęcamy do komentowania! Kolejny przegląd za dwa tygodnie!

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Jurajskie Szachy przyjęły się na Kickstarterze