Kościsty Czwartek #2 – Nowości ze świata kości

Koniec wakacji nie zawsze nastraja do zakupów, jednak prawdziwy fan nigdy nie traci czujności. Przygotowaliśmy więc dla was kolejny przegląd, w którym umieściliśmy najciekawsze i najświeższe projekty kości do gier.

Norse mythology dice – by Lindorm Dice

Kości do gry inspirowane nordycką mitologią okazały się być strzałem w dziesiątkę. Pomysł został wsparty na Kickstarterze kwotą ponad 50 tysięcy dolarów, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 11 dni.

Każda z kości, które można zdobyć podczas tej kampanii, nosi imię wybranego bóstwa.

Fani dodatkowo mogą przygarnąć unikalne bluzy, szkatuły woreczki i monety.

Dostępne opcje przesyłki obejmują cały świat, więc śmiało można zamawiać do Polski.

CNC Machined Brass Dice & Aluminum Cribbage Boards

Masywne mosiężne kości to rzadko spotykany widok. Ich waga została zredukowana dzięki stalowym kuleczkom służącym do oznaczeń kościanej numeracji. To nie jest produkt, który ma zachwycać urodą, więc zaoszczędzono sobie czasu i pracy na zbędne zdobienia.

Dodatkowo w tej samej kampanii biorą udział aluminiowe tabliczki do Cribbage. Podobnie jak kości, w tym przypadku główną zaletą również są walory użytkowe.

The Path of Chaos Metal RPG Dice Set

Te kosteczki są tym, za co niejeden wnuczek mógłby nieźle oberwać od babci. Są inspirowane chaosem i wszystkim, co z tym związane. Każda z kości z tej familii została zaprojektowana w unikatowym stylu. Wszystkie są wykonane z metalu z przestrzennymi zdobieniami.

Trzeba przyznać, że wyglądają niesamowicie, jednak trudno powiedzieć, czy w praktyce będą równie dobre. Kampania, podczas której pozyskiwane są fundusze na realizację tego pomysłu, opiera się wyłącznie na prototypie jednej kości i wizualizacjach.

Unicorn Horns – Level Up Dice

Ten gadżet to coś zupełnie nowego. Gracze reagują zachwytem, choć trudno powiedzieć, czy coś takiego rzeczywiście mogłoby zastąpić prawdziwe kości.

Aluminiowe stożki, którymi nie trzeba rzucać, mają spełniać właśnie tę samą rolę co kości.

Sylvan dice set – Kraken Dice

Wczoraj Kraken Dice ogłosił ciekawą inicjatywę w coraz gorętszym ostatnimi czasy temacie. Udało się połączyć kości do gry z lasem, do tego takim prawdziwym!

W jaki sposób? Każdy zakup zestawu kości z nowej serii Sylvan będzie równoznaczny z posadzeniem jednego drzewa.

Kostki same w sobie również prezentują się bardzo atrakcyjnie. Faktycznie mogą się kojarzyć ze słonecznym porankiem w leśnych ostępach.

Na cały zestaw składa się 14 różnych rodzajów kości.

To wszystko, co przygotowaliśmy dla was tym razem. Zapraszamy na kolejne „Nowości ze świata kości” za dwa tygodnie!

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Jurajskie Szachy przyjęły się na Kickstarterze