Kościsty Czwartek #1 – Przegląd nowości ze świata kości (do gry)

Błogosławieństwa i przekleństwa, więzienia na kości oraz broń generująca rzuty.

Tym tekstem rozpoczynamy nową serię cyklicznych artykułów, w których będziemy prezentować najciekawsze nowe gadżety dla graczy, jakie uda nam się znaleźć. Naszym głównym źródłem informacji, przynajmniej na początek, będzie najbardziej przyjazna niezależnym twórcom platforma świata, czyli Kickstarter. Tak naprawdę w planach jest cała seria o różnorodnej tematyce, jednak od czegoś trzeba zacząć. A więc do rzeczy.

eDice

eDice to następca U-Dice, czyli ufundowanego w 2015 roku elektronicznego urządzonka do losowania wyników rzutów kośćmi. Nowa wersja została udoskonalona w oparciu o opinie dotychczasowych użytkowników.

Do rąk dostajemy więc sprawdzony gadżet, który możemy dowolnie zaprogramować, by przydał się praktycznie w każdej grze. Wirtualne rzuty kośćmi są wywoływane za pomocą ukrytego w obudowie przycisku. Drugą, wygodniejszą możliwością jest delikatne potrząśniecie urządzeniem.

Naughty Dice Jail

Niektórzy wierzą, że wyniki rzutów nie mają nic wspólnego ze szczęściem. Chodzi o kaprys danej kosteczki, która może być bardzo miła lub wręcz przeciwnie. Koniec już tych zmartwień! Nareszcie przysłowiowa kosa trafiła na kamień!

Na Kickstarterze pojawił się projekt Naughty Dice Jail, czyli więzienia dla tych kości, które nie chcą współpracować. Modele mają być „uzbrojone” w kraty z prawdziwego metalu oraz magnetyczną pokrywę. Nie ma mowy o ucieczce! Poza tym jest to doskonałe rozwiązanie dla zapominalskich, którzy często gubią swoje kości.

Divination Dice Set

Kolejna kampania Divination Dice Set nie narzeka na brak zainteresowania. Kości z nietypowymi wzorami inspirowanymi wróżbami i magią za pierwszym razem rozeszły się w ciągu kilku miesięcy.

Zdaje się, że tym razem twórcy są lepiej przygotowani na wysoki popyt. To coś dla fanów takich zabaw, jak wróżenie z ręki, wosku, kart tarota czy igranie z planszą Ouija.

Laser Dice

Laser Dice to nic innego, jak laserowo wypalane kości do gry. Są wykonane z drewna, więc jak najbardziej nadają się jako naprawdę wyjątkowy prezent dla ceniących ekologię i naturę. To także świetny pomysł na podkręcenie klimatu podczas sesji RPG, jeżeli gra wymaga jedynie kości K6.

Dzięki technologii precyzyjnego przycinania laserem kości mają unikatowy kształt, a wzory wykonane na powierzchni ścianek są trójwymiarowe. Podczas rzutów wyczuwalna jest faktura drewna i kształt wzorów. Dostępne są różne wersje kolorystyczne.

Dice Weaponry

Ci, którzy naprawdę lubią się wczuć, na pewno szeroko się uśmiechną, patrząc na projekt Dice Weaponry. To piankowa imitacja broni mająca wbudowany system losowania wyników. Aby wykonać rzut, należy zrobić zamach bronią, a wynik wyświetlany jest za pomocą kolorowych diod umieszczonych wzdłuż niegroźnego ostrza.

Pomysłodawcy uruchomili kampanię, której przedmiotem są imitacje mieczy, jednak w planach są także inne rodzaje oręża. Biorący udział w aktualnej zbiórce mogą głosować na to, jaka broń pójdzie na następny ogień.

Cursed & Blessed D20 Dice

Na koniec mamy coś rzeczywiście głębokiego. Cursed & Blessed D20 Dice to ręcznie wykonane kości K20, reprezentujące dwie odmienne sprawy – błogosławieństwo i przekleństwo… w bardzo dosłownym, opartym na ludowych przesądach znaczeniu.

Jeden z wariantów tych kości zawiera w sobie ziemię z cmentarzy i rozdroży. To kość przekleństwa, a jej zawartość zgadza się z tym, czego według podań używano niegdyś, by rzucić na kogoś zły urok. Drugi wariant skrywa sól, która według wielu mitów ma odganiać lub ograniczać złe moce.

Jeżeli znacie jakieś ciekawe nowości w tej tematyce, koniecznie dajcie znać w komentarzach!