Jaskółki w walce – darmowe rozszerzenie Słowian

Mitologiczna gra fabularna Słowianie doczekała się darmowego rozszerzenia, które poważnie zwiększa rolę zjawisk nadprzyrodzonych w boju.

Pakiet nowych zasad Jaskółki w Walce nadaje większego znaczenia atrybutowi DUCHA podczas walk. Przesądy i zabobony stają się całkiem poważnym tematem, gdy w grę wchodzi ludzkie życie. Nie jest przecież tajemnicą, że pola bitwy są bardzo kuszącymi miejscami dla kostuchy.

Jak mawiają, człek zwyczajny tylko strzelać może, a strzałami bogowie kierują. Rugewit i Radogost na czele! Zatem, dobry łuczniku – umiejętności zawieźć mogą… ale łaska panteonu nigdy, toteż powinieneś przy wycelowaniu w myślach Rugewita wezwać i modły do niego kierować, aby i on pokierował strzałą w Twych wrogów!

Nowe rozszerzenie to alternatywna zasada rozstrzygania inicjatyw, nowy manewr w walce, nowe możliwości pozyskania przychylności bogów, system dobrych i złych omenów, mechanizm boskiej przychylności dla wrogów, a także nowa zasada podziękowania bogom za ich ingerencje.

To już kolejna darmowa zawartość do Słowian. Na stronie internetowej gry można pobrać także darmowy scenariusz Dziady, traktujący o tytułowym rytuale.

Czytaj także
Fallout Wasteland Warfare RPG już w sprzedaży