Polskie Stworze wracają do obiegu

Skąpana w słowiańskiej mitologii polska gra planszowa Stworze doczekała się dodruku, na który właśnie ruszyły zamówienia. Każdy, kto nie zdążył zakupić tej produkcji, ma okazję na zdobycie egzemplarza z pierwszej ręki.

Polacy raz za razem udowadniają, że w temacie gier planszowych i fabularnych mają naprawdę wiele do powiedzenia. To bardzo dobrze, bo nasz rynek do tej pory ma problemy z przełykaniem anglojęzycznych gier i to nie tylko tych tradycyjnych. Stworze to nasza rodzima produkcja, do której wydania doszło dzięki wsparciu fanów za pomocą polskiej platformy społecznościowej Wspieram.to. Gracze przelali w sumie ponad 300 tysięcy złotych jeszcze przed właściwym wydaniem gry.

Przygodowa gra planszowa STWORZE, przeniesie Was w świat słowiańskiej mitologii, pełnej niezwykłych magicznych postaci, żyjących w świecie ludzi i będących częścią ich codzienności. Potrafią one okazać łaskę, ale lekceważone, karzą ludzi swoim gniewem. W grze STWORZE gracze wcielają się w jednego z dziesięciu bohaterów – Stworzy – i realizując kolejne misje, zwiększają swoje wpływy w Krainie.

Zwycięzcą zostanie to Stworze, które pierwsze zrealizuje wszystkie misje ze swojej talii Misji. Każda misja wymaga wykonania akcji, zaś każda akcja – podjęcia działań na planszy. Działania te mają doprowadzić do zwiększenia wpływów danego Stworza
w Krainie i w konsekwencji do zostania jej jedynym Opiekunem.

Gra planszowa Stworze doczekała się już dwóch edycji. Wszystkie egzemplarze znikają jednak z półek sklepowych w tempie ekspresowym. Przed weekendem uruchomiono przedsprzedaż dodruku, który jeszcze można zakupić w promocyjnej cenie. Pierwsze zamówienia mają być uhonorowane specjalnymi dodatkami, a wszyscy, którzy zdecydują się na zamówienie w przedsprzedaży, otrzymają dopełniające karty wydarzeń.

Świetna okazja dla wszystkich miłośników słowiańskiej mitologii i opartej na niej fantastyki. Więcej szczegółów na stronie wydawnictwa Underworld Kingdom.

Czytaj także
Ekskluzywna zawartość i questy dla wspierających Halls of Horror