Polska gra największym sukcesem na Kickstarterze w 2018 roku

Mowa oczywiście o Tainted Grail: The Fall of Avalon.

Nowa gra twórców planszowej odsłony This War of Mine i Lords of Hellas zrobiła wzorowe zamieszanie, zdobywając uznanie i fundusze od fanów z całego świata. Licznik zbiórki zatrzymał się na ponad sześciu milionach dolarów (dokładnie na 4 940 030 funtów brytyjskich). To rekordowa w 2018 roku kwota w skali wszystkich projektów na Kickstarterze. Warto wspomnieć, że pierwotny cel zbiórki został osiągnięty w około minutę. Nasi rodacy z Awaken Realms mają okazję do wyjątkowo hucznego świętowania nadejścia Nowego Roku.

Poza tym czeka ich masa roboty. W związku z osiągnięciem wielu kamieni milowych podczas zbiórki Tainted Grail: The Fall of Avalon w wersji KS będzie obfitować w dodatkową zawartość. Oprócz nowych kampanii, postaci i innych smaczków, gra doczeka się również różnych wersji językowych, edycji cyfrowej, a także mobilnej aplikacji.

Tainted Grail to mroczna, kooperacyjna przygoda w świecie Avalon. Dokładnie tym z legend o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu. Rzeczywistość stworzona przez polaków ukazuje jednak upiorny czas, który nastał po śmierci mitycznego monarchy.  Gracze współpracują, zmagając się z ciemnymi mocami pochłaniającymi wyspę.

Sama rozgrywka opiera się na zagrywaniu kart, które są używane zarówno do budowy planszy, jak i rozstrzygania przebiegu walk. Oprócz przygód, wydarzeń i spotkań opisanych na kartach, twórcy przegotowali obszerne wsparcie fabularne, na które składa się co najmniej sto tysięcy słów skryptu narracji. Główna fabuła została podzielona na 15 rozdziałów. Każdy z nich można rozegrać w kilka godzin, ale dla tych, którzy lubią się delektować, przygotowano nawet specjalny system zapisu gry.

Pierwsza fala gotowych egzemplarzy ma trafić do graczy latem przyszłego roku. W tym samym czasie powinna zadebiutować testowa wersja cyfrowej edycji Tainted Grail: The Fall of Avalon.

Czytaj także
Powstaje pierwsza „Masywna Gra Planszowa” dla nawet 32 osób