Nadchodzi Metal Gear Solid w planszowej odsłonie

IDW Games w końcu udało się uzyskać prawa do marki Metal Gear. Planszowa odsłona dobrze znanej gry komputerowej ma pojawić się w dystrybucji w przyszłym roku.

Snake z Metal Gear Solid do tej pory nie doczekał się zbyt wielu planszowych odsłon. W zasadzie można wymienić jedynie niezbyt znaną grę planszową Risk: Metal Gear Solid wydaną w 2019 roku. Ten tytuł był bardzo trudno dostępny w naszym kraju, ponieważ wydawca nie przewidywał wysyłek do Polski, a naszego rodzimego wydania zwyczajnie nie było. Tym razem sytuacja powinna wyglądać zupełnie inaczej. Za produkcję wziął się Emerson Matsuuchi, człowiek znany z takich dzieł, jak Specter Ops, Volt: Robot Battle Arena, Crossfire czy Reef.

Wydawnictwo IDW Games specjalizuje się w grach na licencjach znanych marek. Posiada w swoim portfolio gry osadzone w światach Dragon Ball, komiksów DC, Death Note, Planety Małp czy Ojca Chrzestnego. Metal Gear Solid to oryginalna gra komputerowa stworzona przez legendarnego Hideo Kojima, który obecnie pracuje nad najbardziej tajemniczą grą komputerową w historii, czyli Death Stranding. Takie połączenie powinno dać satysfakcjonujący efekt, ale nie ma co wybiegać nazbyt w przyszłość. W każdym razie ten tytuł mógłby z powodzeniem zainteresować polskie wydawnictwa, co daje nadzieję także i na nasze wydanie. Poczekamy, zobaczymy.

Więcej informacji na stronie internetowej IDW Games.

Czytaj także
Będzie polska wersja Halls of Horror