Legenda o królu Arturze w najmroczniejszym planszówkowym wydaniu

Tainted Grail: The Fall of Avalon to nowa gra wrocławskiego Awaken Realms, która zbiera siły przed oficjalnym szturmem na Kickstarter.

W tym projekcie wzięli udział ludzie, którzy od lat tworzą polską fantastykę. Gra została zaprojektowana przez Krzysztofa Piskorskiego („Czterdzieści i cztery”, „Poczet dziwów miejskich”) oraz właściciela Awaken Realms Marcina Świerkota (Lords of Hellas, Nemesis). W tej chwili na Kickstarterze przedstawiono jedynie draft, próbkę przed właściwą kampanią, która ma na celu wybadanie reakcji i zainteresowania graczy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że całkiem niebawem nastąpi wydanie gry Tainted Grail: The Fall of Avalon.

Czym właściwie jest ta gra? To planszowa, kooperacyjna gra przygodowa dla 1-4 graczy, w której przygoda, eksploracja i przetrwanie przeplata się z ciekawym system rozwoju postaci, interesującymi walkami i systemem dyplomacji. Pięknie ilustrowane karty, szczegółowe figurki i rozbudowana opowieść są tym, czego w tej produkcji nie zabraknie. Gracze biorą udział w opowieści poruszającej kwestię mitycznej wyspy Avalon, niegdyś rządzonej przez króla Artura i jego rycerzy okrągłego stołu. Niegdyś, ponieważ król Artur nie żyje, a krainę spowił mrok i przerażające widmo nieuchronnej zagłady. Przygoda została zaprojektowana tak, by odczucia graczy były jak najbardziej realistyczne, pomimo narracji wypełnionej po brzegi legendami, fantastyką i celtycką mitologią.

Więcej informacji o tej polskiej produkcji na oficjalnej stronie wydawnictwa Awaken Realms.

Czytaj także
Gra planszowa Czas Apokalipsy startuje ze zbiórką w Dniu Dziecka