Polska karcianka Monster Slayers of Slawia potrzebuje wsparcia

Monster Slayers of Slawia w przyszłym tygodniu kończy swoją kampanię społecznościową. Niestety, ale wciąż jest daleko od uzbierania kwoty potrzebnej do wydania.

Na początku warto zaznaczyć, że Monster Slayers of Slawia to nietypowa gra karciana, która bazuje na słowiańskiej mitologii i zawiera sporo elementów nawiązujących bezpośrednio do Polski. Twórcy promują ją możliwością wcielenia się w łowcę potworów podobnego znanym wiedźminom. Na pięknie ilustrowanych kartach znalazły się wizerunki setek bestii znanych z lokalnych legend i podań, a nawet starożytne, pogańskie bóstwa.

Rozgrywka została przeznaczona dla maksymalnie pięciu osób. Możliwa jest także solowa przygoda, co jest świetną okazją na podszlifowanie taktyk i lepsze zapoznanie się z zasadami. Same reguły są zresztą na tyle przystępne, że zabawę można zacząć praktycznie do razu po wyjęciu kart z pudełka. Wydawnictwo Into the Unknown ma na swoim koncie już dwie udane kampanie zestawów Aeon Trespass zawierających szczegółowo wykonane figurki. Monster Slayers of Slawia to pierwsza pełna gra, która miałaby być wydana przez ekipę z Gdańska na Kickstarterze.

Kampania na Kickstarterze trwa do 20 grudnia 2018. Nie trzeba wspominać, że zakup w trakcie zbiórki to nie lada okazja na zdobycie dodatkowej zawartości uzupełniającej. Gra jest już w 100% ukończona i gotowa do druku. Jeżeli nie uda się jednak uzbierać pełnej kwoty, ten projekt nie doczeka się realizacji. Chodzi rzecz jasna o wersję anglojęzyczną, ponieważ polska wersja, czyli po prostu Slawia, została ufundowana (i to z rozmachem) na naszej rodzimej platformie Wspieram.to w lipcu.

Czytaj także
Ravehard powędruje do graczy pod koniec września