Malkyrs, czyli interaktywne TCG

Czy uda się połączyć dwa światy? Już się udało!

Malkyrs to unikatowa kolekcjonerska gra karciana oferująca bardzo ciekawe rozwiązanie. Gracze zbierając fizyczne wersje kart, mogą je wykorzystywać do sieciowych potyczek z graczami z całego świata. Każdą kartę można zeskanować za pomocą kamery smartfonu lub specjalnego czytnika, przenosząc ją tym samym do cyfrowej rzeczywistości. Dzięki temu, karty mogą być ulepszane, zyskując nowe umiejętności i większą wartość. Taka ewolucja nie jest liniowa – uczestnicy zabawy decydują o konkretnej specjalizacji podczas każdego etapu rozwoju, co daje tysiące możliwości.

Najważniejsze są karty Czempionów (ang. Champions). Są to bohaterowie reprezentujący gracza, od których uzależniona jest możliwość korzystania z innych kart. Rozwijają się proporcjonalnie do postępów w rozgrywce, również mogąc zyskiwać nowe umiejętności w bardzo swobodny sposób. Twórcy tej produkcji zaprojektowali 12 takich bohaterów z unikalnymi mechanikami, ścieżkami rozwoju i zapleczem fabularnym.

Pierwszy dostępny zestaw do gry Malkyrs ma zawierać w sumie 262 karty. Podczas zbiórki na Kickstarterze otrzymają ci, którzy wsparli projekt kwotą przynajmniej 1000 €. Gracze będą mogli bez problemu wymieniać się kartami.

Oprócz rywalizacyjnej zabawy w trybie multiplayer możliwe jest rozegranie solowej kampanii dla pojedynczego gracza. Historia opowiedziana w grze dotyczy tajemniczej, fantastycznej wyspy, na której rządy sprawuje starożytna bogini. Gracz stara się przypodobać swojej władczyni. Może tego dokonać stając do walki z najgroźniejszymi mieszkańcami tego lądu lub znajdując inny sposób… Dokładnie, kampania również nie jest liniowa, a wybory gracza mogą doprowadzić do odblokowania specjalnych sekretów dla swoich kart. Zabawa wieloosobowa także niesie ze sobą masę nagród, ukrytych wyzwań i specjalnych ulepszeń.

Zbiórka na Kickstarterze Malkyrs już trwa w najlepsze. Na ten moment zebrano prawie dwukrotność wymaganej kwoty, a do końca kampanii pozostały jeszcze ponad dwa tygodnie. Gra została ufundowana w całości w niecałe trzy godziny. W rzeczywistości takie połączenia świata gier bez prądu z tym cyfrowym nie są nowością, jednak nie są również zbyt popularne. Do tej pory sporo takich projektów dotyczyło wyłącznie gier dla młodszych graczy, bardziej jako ciekawostka niż pełnoprawne gry. Wygląda na to, że Malkyrs zmieni ten układ rzeczy.

Gra będzie dostępna na PC, MAC oraz Nintendo Switch. Wersja cyfrowa jest testowana od przeszło dwóch lat i rozwijana głównie dzięki wsparciu fanów poprzedniej, francuskojęzycznej kampanii. Pełnej premiery możemy spodziewać się latem przyszłego roku.

https://www.kickstarter.com/projects/malkyrs-studio/malkyrs-the-interactive-card-game/description

Czytaj także
Keanu Reeves twarzą polskiej gry Cyberpunk 2077