Figurki, dinozaury i steampunk, czyli Sauriana Miniatures Game

Czy ten pomysł zyska wystarczające wsparcie, by zaistnieć?

Kickstarter nie ma dobrych wspomnień z grami o dinozaurach. Pierwsza myśl, jaka przychodzi mi do głowy, to niesławna gra komputerowa The Stomping Land, survivalowe MMO, które pomimo zebrania ponad 100 tysięcy dolarów od graczy, nigdy nie osiągnęło statusu pełnoprawnej gry. Oczywiście są inne produkcje, które nie zawiodły graczy, a przynajmniej nie aż do takiego stopnia. Mam na myśli chociażby pozwalającą wcielić się w prehistorycznego gada komputerową grę MMO Saurian.

Być może to zbieg okoliczności, ale na Kickstarterze pojawiła się gra o podobnej nazwie. Mówimy o bitewnej Sauriana Miniatures Game, która przedstawia nieźle zakręconą alternatywną rzeczywistość. Dinozaury żyją razem z ludźmi jeszcze w XIX wieku naszej ery. Mało tego pojawiły się gatunki będące hybrydami ludzi i ogromnych jaszczurów, niczym Triceracop z Kung Fury. Cały pomysł na fabułę, mechanikę i ostateczny kształt gry zrodził się w umyśle Sama Noltona, który przez cztery lata samotnie pracował nad tym projektem.

Wisienką na torcie są dopracowane ze szczegółami figurki przedstawiające bohaterów. Gracze wcielają się w dowódców oddziałów najemników, a sama rozgrywka polega na szybkich, satysfakcjonujących potyczkach pomiędzy przedstawicielami różnych frakcji. Całość wygląda bardzo ciekawie i na pewno jest to gra tworzona z pasji, jednak nie robi wielkiej furory wśród społeczności. Do końca zbiórki Sauriana Miniatures Game pozostały jeszcze dwa tygodnie, a nie uzbierano jeszcze nawet połowy wymaganej kwoty.

Hengal - Polskie wydawnictwo gier fabularnych

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj także
Trudvang Legends – fabularna gra planszowa w klimacie nordyckiej mitologii