16 października rusza kampania drugiej edycji Zombicide na Kickstarterze

Zombicide, kultowy już tytuł wydawnictwa CMON, po 7 latach wraca w odświeżonej wersji, we współpracy z Guillotine Games. Wydawcy tej pełnej zombie, kooperacyjnej gry planszowej wprowadzili kilka innowacji, które pozwolą nam, na nowo, w pełni cieszyć się z rozgrywki.

W miarę wydawania coraz to nowych edycji Zombicide, autorzy postanowili wrócić do korzeni i przywrócić do łask pierwszą z nich.

Zombicide jest grą w pełni kooperacyjną, w której to gracze wcielają się w role Ocalałych, próbujących przetrwać w świecie zdominowanym przez zombie. By wygrać, muszą walczyć, eksplorować i zdobywać nowe umiejętności, aby wspólnymi siłami zrealizować określone w scenariuszach rozgrywki cele.

W nowej edycji Zombicide pojawia się kilka poprawek. Zaczynając od kwestii kosmetycznych, takich jak wprowadzenie plastikowych planszetek dla graczy czy też dodanie kolorowych podstawek do figurek, poprzez poprawienie designu niektórych kart, aż po zmiany dotyczące zasad, m. in. dla poruszania się samochodem lub rozdzielania hord zombie.

Okładka nowej edycji gry

Poza poprawkami w grze pojawi się sporo nowych komponentów. Nie licząc standardowej zawartości z pierwszej edycji, możemy spodziewać się m. in. sześciu nowych Ocalałych, 15 nowych scenariuszy oraz trzech dodatkowych figurek abominacji.

Dodatkowo w grze pojawią się nowe umiejętności dla Ocalałych oraz specjalna mechanika umieszczania zombie.

Komentarz autorów odnośnie drugiej edycji Zombicide

Nadchodząca kampania na Kickstarterze uwzględniać będzie nie tylko drugą edycję Zombicide, ale dodatkowo osobną grę RPG – Zombicide Chronicles.

Zapowiedź Zombicide Chronicles

Start kampanii został zapowiedziany na 16 października.